İşyerine Veda Mesajım – Emir Faruk Sevim

“İSG Biriminde Direniş” başlıklı yazımda bahsettiğim işyeriyle yollarımızı ayırdık. İşten ayrılırken, patronların ve firmadaki tüm işçilerin bulunduğu ortak whatsapp grubundan bir veda mesajı yazmak istedim. Hem yaşadıklarımdan sonra yutkunup susmadan içimden geldiği gibi konuşabilmek, hem de beraber çalıştığımız, dertleştiğimiz, direndiğimiz arkadaşlarımın yüreklerine su serpmek için, açıktan söylenmesi gerekenleri, açıktan söylemeye karar verdim. Bir veda mesajı yazarak hissiyatımı ifade ettim. Yasaklı bölgede konuştum. Bu da patronlarıma dert olsun!

Ardından Sendikoop’tan arkadaşlarım, daha çok kişiye ulaşması için bu mesajın yayınlanması konusunda beni cesaretlendirdiler. Böylece bu yazıyı okuyan herkesle de paylaşmış oluyorum. Bu da tüm patronlara dert olsun!

İşyerine veda mesajım:

Sevgili çalışma arkadaşlarım,

Yaklaşık 2 senedir çalıştığım bu işyerinden ayrılmış bulunuyorum. Yaz başından beri, çalıştığımız projede birtakım sıkıntılar yaşadık. Sonunda süreç bu noktaya gelmiş oldu ve firma yönetimiyle anlaşmalı bir şekilde işten ayrıldım.

Beraber çalışmış olduğumuz, birbirimizi desteklediğimiz, dertlerimizi paylaştığımız tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim. İşle ilgili sorunlar yaşadığımızda bu sorunların kişisel olduğunu, çalışanla yönetimin özelden görüşmesi gerektiğini söyleyenlerle aynı fikirde değilim. Hepimizin dertleri ortak ve ancak bunları paylaştığımızda çözüme ulaşabiliriz. Gücümüz birliğimizden geliyor.

Son olarak, bu dünyayı parselleyenlere, dünyanın nimetlerine el koymuş olan bu küçük azınlığa karşı kendi konumumuzu bize çok güzel hatırlatan, Nesimi’nin harika dizelerini paylaşmak istiyorum:

Bir acaip derde düştüm herkes gider kârına

Bugün buldum bugün yerim, hak kerimdir yarına

Zerrece tamahım yoktur şu dünyanın varına

Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem

Kendinize iyi bakın, kalın sağlıcakla.

Selam ve dayanışma ile

Dr. Emir Faruk Sevim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s